Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Vánoční akademie 2023

foto
Studenti a pedagogové Gymnázia Dr. Josefa Pekaře
srdečně zvou na VÁNOČNÍ AKADEMII, která se uskuteční
ve středu 20.prosince 2023 v 16:30 hodin v aule školy.

V programu vystoupí studenti a zájmové soubory školy.
Příloha *.pdf
Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
06.12.2023 Tisk zprávy

Zpříjemnění života v okolí gymnázia nejen lidem, ale i zvířátkům!

fotofoto
Ve středu 29. 11. se maturitní třídy 4. A a 8. O za spolupráce s primou zúčastnily projektu pořádaným ŠKO-ENERGO. Společně se rozhodly v rámci této ekologické akce vyrábět v prostoru školy a školní zahrady budky pro netopýry, pítka pro místní faunu a senzorickou stezku.
Během tříhodinového bloku nejprve probíhá, pod vedením maturantů, seznámení žáků 1. O s eko-projektem samotným a výklad o tom, čím je naše tvoření prospěšné. Též je jim vysvětlen správný postup při výrobě budek, stezky i pítek. Poté jsou studenti rozděleni do tří skupin, z nichž se každá věnuje jedné ze zmiňovaných činností.
Nakonec se podařilo zdárně zpracovat veškeré materiály. Žáci vyrobili celkem 3 budky pro netopýry, senzorickou stezku s délkou okolo 5 metrů a přibližně 15 pítek pro ptáčky! Třída 1. O se naučila něco nového o přírodě a světě okolo nás a my věříme, že naše výrobky budou řádně sloužit svému účelu.
Autor: Klára Kulinová - studentka 8. O, email: 
03.12.2023 Tisk zprávy

Pekaři míří na grandfinále Piškvorek

foto
11.10.2023: 45 studentů naší školy se utkalo o možnost reprezentovat naše gymnázium v soutěži piškvorek. Z nejúspěšnějších hráčů jsme sestavili tým Pekaři, který soutěží v kategorii SŠ a tým GJP v kategorii ZŠ.

16.11.2023: Okresní kolo. Tým Pekaři bral první místo. Tým GJP získal druhé místo ve své kategorii. Oba dva týmy tak postoupily do krajských kol.

20.11.2023: Krajské kolo SŠ se konalo v Praze. Tým Pekaři dorazil na místo s 50 minutovým zpožděním kvůli koloně na D10. Pořadatelé jim ale umožnili, aby se ještě zapojili do hry. Týmu se podařilo vyhrát skupinu. V playoff porazil děvčata z Nymburka i hochy z Kladna. Finále s týmem z Berouna končilo nerozhodně10:10. Po rozstřelu kapitánů bral tým druhé místo. Skvělý výkon zaručil postup na grandfinále do Brna! Pekaři ve složení Daniel Wolf, Vojtěch Šedivý, Jiří Hlaváček, Matěj Sýkora a Ondřej Malý budou opět letos hrát mezinárodní Grandfinále piškvorek 8.12.2023. Držíme palce!

23.11.2023: Tým GJP ve složení Jakub Jákl, Marek Pešek a Mikuláš Bílek dorazil na místo konání s velkým časovým předstihem a stihl tak i procházku po Praze s krásnými výhledy. Duely byly velmi napínavé, bohužel jeden jediný bod nakonec chyběl k postupu ze skupiny do playoff.
Autor: Bořkovcová, email: 
01.12.2023 Tisk zprávy

Voňavé Vánoce plné splněných přání

fotofoto

Minulý týden jsme pomohli navodit vánoční atmosféru žákům Základní školy speciální v Mladé Boleslavi a tento týden naopak přinesli naši čmeláčci Vánoce k nám. Na vánoční stromeček jsme pověsili perníčky, které jsme minulý týden společně zdobili, a k nim jsme pověsili i jejich vánoční dopisy pro Ježíška, a tak vznikl náš stromeček splněných přání. Naši studenti se do plnění čmeláčích snů pustili s chutí a již druhý den byla velká část přání rozebrána. Někteří studenti dokonce přinášejí i dárky navíc. Děkujeme všem, co pomáhají plnit přání!

Autor: Alžběta Solničková - studentka 4. C, email: 
29.11.2023 Tisk zprávy

Výměnný program Mannheim 2024

foto
Vážení studenti, vážení rodiče,
dovolte nám, abychom Vás touto cestou informovali o možnosti účastnit se výměnného zájezdu
s Liselotte-Gymnasium v Mannheimu. Jedná se o již mnoho let úspěšně realizovanou akci, která navazuje na dlouholetou tradici výměnných pobytů s Mannheimem.

Více informací v příloze PDF.

GJP Příloha2 *.pdf
Autor: Petr Bárta, email: 
29.11.2023 Tisk zprávy