Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Exkurze – Francouzský institut Praha

fotofoto

Dne 4.4.2024 jsme s francouzštináři 2.ročníku navštívili Francouzský institut v Praze. Naši studenti se zúčastnili zajímavé a inspirativní prohlídky celého komplexu IFP. Personál institutu byl velmi vstřícný a ochotný nám přiblížit jejich práci a nabídnout nám další možnosti studia francouzštiny.


Celkově lze ve Francouzském institutu v Praze očekávat širokou škálu kulturních aktivit, které slouží k propagaci francouzské kultury, umění a jazyka v České republice.


Rádi se sem se studenty opět vrátíme.


Autor: Mgr. Markéta Dostálová, email: 
05.04.2024 Tisk zprávy

Erasmus+ Řecko 2024

foto

V pondělí 8.4.2024 na začátku 2. VH se studenti I. ročníku a 5.O sejdou v aule. Proběhne krátká informační schůzka (cca 20 minut) k projektu Erasmus+ 2024 na naší škole. Jarmila Nováková, Martina Fousková

Autor: Jarmila Nováková, email: 
05.04.2024 Tisk zprávy

Exkurze 2.C do rádia Signál

fotofoto
Ve čtvrtek 4.4. navštívila třída 2.C rádio Signál. Studentům se věnoval redaktor Luboš Dvořák a produkční Jiří Vondra.
Kromě chodu a provozu rádia jako média si někteří vyzkoušeli na vlastní kůži nahrávání reklamního spotu a jeho následnou úpravu do finální podoby dle požadavků klienta.
Dopoledne v redakci a nahrávacím studiu bylo zajímavým zpestřením v mezipředmětových vztazích mediální výchovy a publicistiky.
Autor: Zdeňka Šeráková, email: 
04.04.2024 Tisk zprávy

Kulinářská hodina v 2.0

fotofoto
Ve středu 3.4. dostala třída 2.O šanci vyzkoušet si kulinářské umění s velikonočními vajíčky natvrdo. Žáci se připravili perfektně - od surovin a pomůcek po recepty a estetiku servírování. Když své výrobky nachystali a v několika větách představili, následovala vzájemná ochutnávka a výměna postřehů.

Výstupem povedené akce je nejen popis pracovního postupu, ale i hřejivý pocit, že "o hladu nebudou".
Autor: Zdeňka Šeráková, email: 
04.04.2024 Tisk zprávy

SPOLU PRO NIKOLKU

foto
Spolu pro Nikolku. V tomto duchu se nesl druhý ples našeho gymnázia. Studenti ze tříd 4. B a 4. C se na svém maturitním plese rozhodli nejenom užívat, ale také pomáhat.
Chtěli pomoci malé hrdince Nikolce, která trpí PURA syndromem, protože její léčba není hrazena pojišťovnou. A to se nám společně s Vámi všemi rozhodně podařilo! Během plesu si členové rodin maturantů, jejich kamarádi, profesoři nebo ti, co si přišli zavzpomínat na svá školská léta na gymnáziu, mohli zakoupit míchaný drink anebo přispět hlasem na svého krále či královnu plesu. Díky našim maturantům a Vám se nám povedlo získat pro Nikolku neuvěřitelných 73 000 korun! Doufáme, že jste si všichni maturitní ples užili a děkujeme, že jste nám pomohli pomáhat.
Autor: Alžběta Solničková - studentka 4. C, email: 
03.04.2024 Tisk zprávy