Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Pomáháme létat

zavri.gif, 767B
foto
Blíží se vánoční čas, a proto se i naši studenti rozhodli nadělovat radost v podobě her, tance a přívětivých úsměvů. Dne 19. prosince se z prostor naší tělocvičny již v brzkých hodinách ozývá hudba a vrcholí poslední přípravy. Zanedlouho doráží děti ze základní školy speciální a zábava začíná.
V rámci dětského dne jsou v hale připraveny jak pohybové aktivity, tak výtvarné činnosti. Děti prochází opičí dráhou a mají možnost si vyzkoušet nejrůznější soutěže. Také se vyrábí papírové zvířecí masky anebo se mohou od dobrovolnic nechat pomalovat barvami na obličej. Nechybělo ani občerstvení z DofEtu a vše samozřejmě doprovází hudba.
V druhé části programu si už užíváme karneval tak, jak ho známe. Zábavu zahajují Viky a Simča svým zpěvem, čímž všechny pořádně rozproudí. Masky, balónky, tanec, Macarena, Jede, jede mašinka, ale i zvuk vánočních koled se line po celé hale. Proplouváme nekonečným tanečním parketem a užíváme si každou minutu. Vzpomínky na tento den nám zvěčňují svými fotografiemi chlapci ze 7.O. Poděkování patří i našemu DJ, který svou roli zvládl perfektně.
V tělocvičně celý den panuje vlídná a přátelská atmosféra. Dobrovolníky nabíjí energie z radosti dětí a chtějí jim zprostředkovat co nejlepší vánoční karneval, i proto na konci akce zaznívá motto základní školy speciální: „Váha čmelákova těla vzhledem k nosnosti jeho křídel mu činí nemožným, aby létal. On to ale neví, a tak létá.“
Děkujeme všem zúčastněným, že pomáháte létat!

Autor: Valerie Kopejsková, Klára Kulinová, Petra Kutilová, Johana Komárková, Alice Knoblochová – studentky 7.O; kolektiv 4.O, email: 
20.12.2022 Tisk zprávy