Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Přechod aplikací BAKALÁŘI na cloud - termín 20.11.2023 (dopoledne)

zavri.gif, 767B
foto

Ve spojitosti s rekonstrukcí školy je připravena i obnova velmi zastaralého hardwarového vybavení školy, na kterém mimo jiné fungují i webové aplikace školy v rámci evidenčního softwaru Bakaláři. S probíhající obnovou dojde i updatu a přechodu na zcela nové “cloudové” řešení tohoto programu a k migraci stávajícího serveru.


Z hlediska uživatelů systému dojde k dočasné nedostupnosti programu a to po dobu přeinstalace, která je plánována na pondělí 20.11.2023. V této souvislosti prosím počítejte s tím, že webové aplikace stejně jako všechny ostatní programy Bakalářů budou mimo provoz. Předpokládaná délka výpadku je 9.00 - 12.00 hod.


Po této obnově by webové aplikace měly být stabilní a bez výpadků, které jsme v posledních měsících zaznamenávali.


V souvislosti se změnou serveru bude nutné změnit i vstupní přihlašovací odkaz v prohlížečích a v mobilní aplikaci. Tento úkon je potřeba provést individuálně na Vašich soukromých zařízeních.


Původní odkaz (https://mail.pekargmb.cz/bakaweb) je potřeba změnit na nový: https://pekar.bakalari.cz


Pokud tato změna způsobí Vaše odhlášení a již nemáte platné přihlašovací údaje, pošlete prosím žáka, studenta do kabinetů zástupců (č. d. 105), kde jim bude obratem vygenerováno nové heslo.


Děkujeme za spolupráci.


Petr Bárta

Autor: Petr Bárta, email: 
16.11.2023 Tisk zprávy