Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

O pečeť Josefa Pekaře – zadání prvního kola

zavri.gif, 767B
foto
Nastává květen, znatelně se otepluje a k životu se probírají nejen sysli na Radouči, medvědi na Slovensku, hrady a zámky, ale také tradiční školní dějepisná soutěž „O pečeť Josefa Pekaře“!
V nadcházejících sedmi týdnech bude vždy v průběhu pondělí zveřejněno zadání nového kola, na jeho řešení bude čas do neděle. V každém kole bude možné získat nejvýše dvacet bodů, tři nejrychlejší účastníci si navíc rozdělí bonusové body (tři, dva a jeden). Tři studenti s největším počtem bodů se mohou na konci školního roku těšit na hodnotné odměny (samozřejmě dějepisné :-)), každý účastník navíc po každém kole získá jedničku za aktivitu do klasifikace z dějepisu.
Letošní ročník soutěže Vás po letech nasměruje z regionu zpět do Mladé Boleslavi, jejíž hranice žádné z kol neopustí. Jednotícím tématem budou pomníky, pamětní desky, zkrátka místa paměti.
Zadání prvního kola najdete v příloze. Odpovědi posílejte do neděle 5. května na e-mail futtera@pekargmb.cz. Správné řešení bude zveřejněno společně se zadáním nového kola.
Příloha2 *.pdf
Autor: Předmětová komise dějepisu, email: 
29.04.2024 Tisk zprávy