Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

TERCIE DOBÝVÁ LONDÝN!

zavri.gif, 767B
fotofoto
Rychle zkontrolovat pasy, odevzdat „bezinfekčnost“, zamávat rodičům a hurá za dobrodružstvím!

Vše začalo koncem minulého školního roku, kdy se studenti tehdejší sekundy, jazykové skupiny paní profesorky Fouskové pustili do projektu spočívajícího v plánování cest po vybraných evropských zemích. Tato aktivita podnítila myšlenku společné cesty do zahraničí, která se zrodila v hlavách našich dvou spolužaček Claire a Amiry. Celá třída byla nápadem nadšena a začalo velké plánování. Cestu se podařilo zrealizovat s pomocí cestovní kanceláře London Way.

V neděli 5. května 2024 v půl sedmé ráno se studenti tercie shromáždili před budovou gymnázia, aby se společně autobusem vydali na cestu na letiště. Následující čtyři dny byly doslova nabité poznáváním památek, muzeí, galerií i krás britské přírody.

Mezi navštívená místa patřil například Buckinghamský palác, Westminsterské opatství, Big Ben, Baker Street, Národní galerie, Galerie moderního umění, Historické muzeum, Muzeum vědy a techniky, Biologické muzeum, čínská čtvrť, Tower a Tower Bridge.

Jedno odpoledne jsme strávili ve společnosti Harryho Pottera a jeho bradavických spolužáků – ve filmových studiích Warner Bros. London, kde jsme mohli poodhalit roušku celé řady filmových kouzel, prohlédnout si kostýmy a rekvizity z natáčení a ochutnat čokoládové žabky či Bertíkovy fazolky tisíckrát jinak.

Naše cesta zahrnovala i výlet do Brightonu. Prohlédli jsme si mořské akvárium, obdivovali křídové útesy a ochutnali tradiční bezkonkurenční fish and chips. Ti nejotužilejší z nás si dokonce užili i koupání v moři.

Rádi bychom poděkovali všem, kdo se podíleli na splnění našeho společného snu – hlavní organizátorce paní profesorce Fouskové, dále paní profesorce Hluché a paní doktorce Taha, které nás doprovázely, slečně průvodkyni Máje za skvělý servis, vedení školy, jež celou akci zaštítilo a rodičům, že nás láskyplně vypravili na cestu a s otevřenými náručemi vítali při příjezdu.

Přáli bychom si, aby tento nezapomenutelný zážitek nezůstal ojedinělý a během našeho studia jsme měli možnost společně navštívit další evropská města.

Eva Hanušová
Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
14.05.2024 Tisk zprávy