Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Návštěva Leteckého muzea v Mladé Boleslavi

zavri.gif, 767B
fotofoto
Ve čtvrtek, v době, kdy mají v rozvrhu hodiny matematiky, fyziky a designu, se skupina primánů a sekundánů z naší školy vydala do Leteckého muzea v Mladé Boleslavi. Na místo, které je domovem vzácných exponátů v oblasti letectví.

Při prohlídce muzea měli studenti možnost prohlédnout si repliky historických letadel, akrobatická letadla, stíhačky, větroně a další zajímavé exponáty, které muzeum nabízí.

Studenti také měli možnost vyzkoušet simulátory a gyroskop, což jim poskytlo jedinečnou příležitost pochopit, jak se cítí piloti během letu. Tato interaktivní zkušenost byla pro mnohé z nich vrcholem dne.

Nejvýznamnější částí návštěvy byl však výklad o historii létání na Mladoboleslavsku, který jim poskytl pan vedoucí muzea Vladimír Handlík spolu s kolegyní. Jejich podrobné a fascinující vyprávění o vývoji letectví v regionu bylo pro studenty velmi obohacující.

Návštěva Leteckého muzea v Mladé Boleslavi byla pro studenty nejen zábavná, ale také vzdělávací. Bez ohledu na to, co je čeká v budoucnosti, tato zkušenost jim určitě poskytla nový pohled na svět letectví a techniky.
Autor: Bořkovcová, email: 
11.06.2024 Tisk zprávy