Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Středověké nástroje na GJP

fotofoto
Ve čtvrtek 5.3. na naše gymnázium opět zavítala hudební skupina SOLIDEO, která studentům druhých ročníků představila hudební nástroje a hudbu gotiky a renesance. Během programu se studenti seznámili s různými druhy fléten a dechových nástrojů vyrobených ze zvířecích rohů, dřeva či kostí. Na strunný nástroj zvaný „kobza“ si jedna ze studentek dokonce zahrála. Na závěr proběhla soutěž v poznávání nástrojů, z níž si 2 studenti odnesli CD skupiny Solideo.

Za kabinet estetiky

Lenka Václavíková
Autor: Lenka Václavíková , email: 
09.03.2020 Tisk zprávy

Studentský technický projekt

foto
Na naší škole právě probíhá třetí ročník Studentského technického projektu, jehož cílem je prohloubit znalosti a praktické dovednosti studentů v technických oborech. V rámci projektu spolupracují studenti ze čtyř mladoboleslavských škol: Gymnázia Dr. Josefa Pekaře, SOŠ a SOU, Střední průmyslové školy a studenti Škoda auto a.s., SOUS, které celou akci organizuje.

Letošním tématem jsou roboti a jejich využití v průmyslu. V první části projektu již studenti sestavili robotické ruky. Nyní se je učí ovládat a programovat. Součástí projektu byl i teambuilding a velmi zajímavá návštěva robotizovaného pracoviště ve Škoda auto a.s.

Tento týden účastníci projektu Zuzka Matějková, Katka Kavanová, Honza Rutterle, Jirka Malý a Štěpán Švejda spolu s pedagogy navštívili firmu Fanuc, která vyrábí průmyslové roboty. Dozvěděli se spoustu informací o historii, ale hlavně budoucnosti využití těchto robotů.

Autor: Bořkovcová, email: 
07.03.2020 Tisk zprávy

Výběrový zájezd Pobaltí Finsko.

Protože se neustále zvyšuje riziko infikace koronavirem na zahraničních cestách, rozhodl jsem, že pro letošní školní rok plánovaný zájezd zrušíme. Pokud se situace zklidní je možné, že jej uskutečníme na podzim příštího školního roku.


Vlastimil Volf

Autor: Vlastimil Volf , email: 
03.03.2020 Tisk zprávy

Než se zvedne opona: AMADEUS

foto
Ve čtvrtek 20. února 2020 se konala veřejná generální zkouška hry Petra Shaffera AMADEUS v Městském divadle Mladá Boleslav, již měli možnost zhlédnout také žáci třetího ročníku ze dvou seminářů českého jazyka. Ti v rámci projektu NEŽ SE ZVEDNE OPONA sledovali v několika návštěvách divadla celý zrod hry už od čtené zkoušky. ... Příloha2 *.pdf
Autor: Mgr. Dana Patočková, Veronika Hrušková, email: 
28.02.2020 Tisk zprávy

Okresní kolo ZO 2020

foto

Dne 26. 2. se konalo na našem gymnáziu okresní kolo zeměpisné olympiády. Všem děkujeme za účast a vítězům gratulujeme!


Našim žákům děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.


Výsledky jsou zde!


 


Předmětová komise Ze.

Autor: Petr Bárta, email: 
28.02.2020 Tisk zprávy