Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Mimořádné opatření vlády

foto

Vážení rodiče, milí studenti,


na základě mimořádného opatření vlády ČR (z 10. 3. 2020) se v souvislosti s výskytem koronaviru až do odvolání ruší veškerá výuka.


Výuka bude probíhat alternativní způsobem pomocí virtuální učebny Google, Bakalářů a případně mailem. Sledujte informaci od svých vyučujících. Prosím sledujete aktuality našich webových stránek, kde se dozvíte další informace a termín zrušení tohoto mimořádného stavu. Na základě doporučení vlády se prosím vyvarujte hromadnému setkávání.


Gymnázium Dr. J. Pekaře


Příloha *.pdf
Autor: Petr Bárta, email: 
10.03.2020 Tisk zprávy

Gratulujeme Adamovi

foto

Sportovcem roku 2019 se stal mladý judista Adam Kopecký Ve čtvrtek v podvečer se v mladoboleslavském Domě kultury uskutečnilo vyhlášení dalšího ročníku ankety Mladoboleslavský sportovec roku.


Více info: na mb-net 

Autor: Bořkovcová, email: 
10.03.2020 Tisk zprávy

Středověké nástroje na GJP

fotofoto
Ve čtvrtek 5.3. na naše gymnázium opět zavítala hudební skupina SOLIDEO, která studentům druhých ročníků představila hudební nástroje a hudbu gotiky a renesance. Během programu se studenti seznámili s různými druhy fléten a dechových nástrojů vyrobených ze zvířecích rohů, dřeva či kostí. Na strunný nástroj zvaný „kobza“ si jedna ze studentek dokonce zahrála. Na závěr proběhla soutěž v poznávání nástrojů, z níž si 2 studenti odnesli CD skupiny Solideo.

Za kabinet estetiky

Lenka Václavíková
Autor: Lenka Václavíková , email: 
09.03.2020 Tisk zprávy

Studentský technický projekt

foto
Na naší škole právě probíhá třetí ročník Studentského technického projektu, jehož cílem je prohloubit znalosti a praktické dovednosti studentů v technických oborech. V rámci projektu spolupracují studenti ze čtyř mladoboleslavských škol: Gymnázia Dr. Josefa Pekaře, SOŠ a SOU, Střední průmyslové školy a studenti Škoda auto a.s., SOUS, které celou akci organizuje.

Letošním tématem jsou roboti a jejich využití v průmyslu. V první části projektu již studenti sestavili robotické ruky. Nyní se je učí ovládat a programovat. Součástí projektu byl i teambuilding a velmi zajímavá návštěva robotizovaného pracoviště ve Škoda auto a.s.

Tento týden účastníci projektu Zuzka Matějková, Katka Kavanová, Honza Rutterle, Jirka Malý a Štěpán Švejda spolu s pedagogy navštívili firmu Fanuc, která vyrábí průmyslové roboty. Dozvěděli se spoustu informací o historii, ale hlavně budoucnosti využití těchto robotů.

Autor: Bořkovcová, email: 
07.03.2020 Tisk zprávy

Výběrový zájezd Pobaltí Finsko.

Protože se neustále zvyšuje riziko infikace koronavirem na zahraničních cestách, rozhodl jsem, že pro letošní školní rok plánovaný zájezd zrušíme. Pokud se situace zklidní je možné, že jej uskutečníme na podzim příštího školního roku.


Vlastimil Volf

Autor: Vlastimil Volf , email: 
03.03.2020 Tisk zprávy