Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Zoufalé trio v Brně

foto

Tour de app je nová soutěž pro studenty středních škol, které zajímá nejen programování, ale také řízení projektu nebo práce s klienty. Týmy dvou nebo tří studentů pracují ve třech soutěžních kolech na jednom projektu, a to ve velmi realistickém prostředí. Cílem je vytvořit aplikaci se základními funkcemi a rozhraním.


Tým, který se pojmenoval Zoufalé trio, nebyl vůbec zoufalý, a podařilo se mu dostat až do grandfinále této soutěže. Finále se konalo na Fakultě informatiky MU v Brně. Kláře Rudolfové, Davidovi Pečenkovi a Pavlovi Kleandrovi se podařilo vytvořit program pro elektronickou nástěnku s poznámkami. V konkurenci týmů z celé republiky obsadili pěkné osmé místo. Gratulujeme!

Autor: Bořkovcová, email: 
11.04.2023 Tisk zprávy

Koncert středověké hudby

foto
Ve čtvrtek 23. 3. naši školu opět po tříleté covidové pauze navštívila hudební skupina Solideo. Ta studentům představila různé středověké, renesanční hudební nástroje. Instrumenty byly vyrobeny ze dřeva, zvířecích kostí či rohů. Tohoto představení se zúčastnily 1. a 2. ročníky. Na konci se soutěžilo o flash disc s nahrávkami skupiny Solideo a jeden ze studentů si dokonce mohl vyzkoušet hru na strunný nástroj kobza. Studenti si představení náramně užili a ocenili ho dlouhým potleskem.
Karolína Ginzlová, Ema Žitná – 1.B
Autor: Lenka Václavíková, email: 
11.04.2023 Tisk zprávy

Úspěch v Olympiádě v českém jazyce

foto

Velkého úspěchu dosáhli naši studenti v okresním kole Olympiády v českém jazyce, když obsadili nejvyšší příčky:


v kategorii SŠ zvítězila


Alice KNOBLOCHOVÁ (7. O),


na druhém místě ji následovala


Sofie Anna JANEBOVÁ (5. O).


V kategorii ZŠ obsadil 3. místo


Jakub KŘOVÁČEK (4. O).


Alice, Sofie i Kuba budou naši školu reprezentovat v krajském kole.


Blahopřejeme! 


 

Příloha2 *.pdf
Autor:  PK ČJL, email: 
10.04.2023 Tisk zprávy

Dětská scéna-okresní kola recitací

fotofoto

Ve dnech 30.-31.3. proběhla na naší škole tradiční soutěžní přehlídka uměleckého přednesu. Zúčastnilo se jí 116 žáků z 19 škol Mladoboleslavska. Z každé ze 4 kategorií mohli postoupit do krajského kola jen dva nejlepší, a proto porota udělovala i zvláštní ocenění, např. čestná uznání, Cenu Signál Rádia, Cenu Mikuláše Klaudiána nebo Cenu Dr.J.Pekaře. Naši studenti byli mezi úspěšnými. Ve III. kategorii získala 1. místo Amira Taha a postupuje do dubnového krajského kola v Kutné Hoře. Cenu Dr.J.Pekaře získala Magdalena Pinkasová. Ve IV. kategorii se na 3. místě umístila Eliška Servusová a Cenu Signál Rádia získala Alžběta Niklíčková. Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy a oceněným gratulujeme.


Příloha *.pdf
Autor: Mgr. Zdeňka Šeráková, email: 
04.04.2023 Tisk zprávy

Dream team a The Mavericks berou stříbrné medaile

fotofoto

Máme za sebou krajská kola čtrnáctého ročníku Prezentiády. Tato oblíbená soutěž učí studenty sebevědomě vystupovat, prezentovat své myšlenky a práci, improvizovat, zvládat stresové situace a pracovat v týmu.


V kategorii ZŠ si skvěle vedly Kristýna Vágnerová a Amira Taha z Dream team. Děvčata předvedla propracovanou prezentaci o bytech 1+1 a ve velké konkurenci vybojovala druhé místo.


V kategorii SŠ získali ve velmi napínavém souboji Karel Schamberger, Natálie Mlejnková a Monika Malá také krásné druhé místo. Jejich tým The Mavericks zaujal porotu svými nápady na vylepšení českého školství.


Pěkné prezentace předvedly i ostatní naše týmy. Kateřina Šímová a Tereza Janebová prezentovaly o supí apokalypse s dobrým koncem. Michal Volšička, Dominik Pecha a Jan Šoltys poučili přítomné o všech možných typech bydlení. Amálie Pokorová, Eliška Nohynková a Zuzana Urbanová vyprávěly vlastní pohádku o zemi Bylo a zemi Nebylo.

Autor: Bořkovcová, email: 
03.04.2023 Tisk zprávy