Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Galerie významných absolventů školy

Za vznikem této rubriky stojí projekt studentů Gymnázia Dr. J. Pekaře, kteří se rozhodli v rámci volitelných seminářů stylistiky zpracovat medailony zajímavých osobností z řad absolventů své školy. Následně se tedy budete setkávat s žijícími osobnostmi, jež jsou ve svém oboru úspěšní. Skladba osobností bude velmi pestrá, můžete se tedy těšit na politiky, lékaře, sportovce …

zavri.gif, 767B
Profil absolventa: Ivana Ulmanová
 Ivana Ulmanová

Mezi další zajímavé osobnosti z řad absolventů Gymnázia Dr. Josefa Pekaře se právem řadí žena, jež se dokázala prosadit v na první pohled ryze mužském oboru. Je to ředitelka společnosti a předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno a.s., který se také díky ní řadí mezi nejlépe hodnocené okruhy v seriál mistrovství světa Moto GP a superbiků. Žena, která má ráda výzvy a která před žádnou z nich neuhne. To vše je Ivana Ulmanová.
Ivana Ulmanová se narodila v Praze 1.září roku 1962, ovšem dětství prožila v Lysé nad Labem, kde také absolvovala základní školu. Později byla přijata ke studiu na gymnázium do Mladé Boleslavi. Už tehdy se začalo ukazovat, že se jedná o cílevědomou a nekompromisní osobnost. Na studium vzpomíná velmi ráda. Jejím třídním byl profesor Zdeněk Louženský a ač byla dle svých slov humanitně zaměřena, vybavuje si často a ráda hodiny matematiky s panem profesorem Josefem Dubským.
Po maturitě se rozhodla studovat Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy aprobaci ruský jazyk a psychologie. Po absolvování v roce 1985 si ještě dodatečně dostudovala v roce 1995 obor anglický jazyk.
Po ukončení vysoké školy se přestěhovala do Brna, kde se provdala a kde žije dodnes. Po jednoleté praxi v cestovním ruchu se věnovala učitelství. Práce mezi dětmi ji bavila, ale postupem času si začala uvědomovat, že to není přesně to, co by v životě měla dělat. V roce 1997 se stala asistentkou v developerské firmě, což pro ni byla výzva. Asistentka podle jejích slov musí umět a zvládat téměř vše – od práce u počítače, přes tlumočení až k bilancování ekonomické situace. Tato náročná práce ji bavila. To ještě netušila, že velmi záhy dostane další životní výzvu.
Když firma Karla Abrahama koupila v roce 2006 většinový podíl akcií brněnského okruhu, byla jí nabídnuta pozice předsedkyně představenstva Automotodromu Brno a.s. Jak sama říká: „Byla jsem ve správný čas na správném místě.“ Nabízené šance se chopila s vervou, přestože její začátky v čistě mužském oboru nebyly zcela jednoduché. Postupem času si vybojovala respekt široké motoristické veřejnosti. Sama říká, že klíčem k úspěchu je slušnost a dobrá komunikace. Jako ředitelka si stanovila jednoznačný cíl a sice obnovit fungování okruhu a vrátit ho do bezpečného provozuschopného stavu tak, aby se na něm mohly konat světové akce. Hlavně díky obrovské vůli a obdivuhodné cílevědomosti se jí společně s jejím týmem podařilo tento cíl splnit, o čemž se můžeme každý rok přesvědčovat. V roce 2007 získal dokonce Masarykův okruh cenu za nejlépe zvládnutou „Velkou cenu“.
Její práce vyžaduje nasazení sedm dní v týdnu po celý rok, neboť nepřipravuje pouze závody, ale také zajišťuje provozuschopnost okruhu a získává finanční zdroje pro okruh. Brněnský automotodrom je zařazen do mezinárodního seriálu mistrovství světa silničních motocyklů, a tak Ivana Ulmanová cestuje na všechny další velké ceny MS. Při těchto cestách se dostane do exotických destinací, kde se pohybuje v zákulisí závodů a pravidelně se stýká s řediteli ostatních závodních okruhů, aby si vyměnili zkušenosti a vzájemně se inspirovali. Ivaniným velkým snem je dostat na okruh i závody F1, v tom jí však brání nedostatečné zajištění služeb ve městě a okolí.
Ve svém prací nabitém rozvrhu si vždy najde čas na své zájmy, mezi které patří hlavně sport (obzvlášť badminton a běhání), cestování a četba. Také ráda poslouchá klasickou hudbu a potěší ji návštěva baletu. Přesto všechno je pro ni dle jejích vlastních slov práce „největším koníčkem.“ I její rodina s ní sdílí nadšení pro automobilový sport – dcera pracovala jako koordinátorka Moto GP a syn je traťovým komisařem.
Rada, kterou paní ředitelka dala studentům závěrem besedy, je: „Hlavně se nebojte, snažte se o věci zajímat. Nikdy nevíte, kdy a kde je budete potřebovat. Zajímejte se i o to, jak se šroubuje žárovka nebo vyměňuje kolo. Hledejte nové věci. Jeďte na zkušenou do zahraničí, protože je třeba na život pohledět i z jiného úhlu pohledu.“
Petr Mareš, Jakub Růžička a Sabina Voplakalová