Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Galerie významných absolventů školy

Za vznikem této rubriky stojí projekt studentů Gymnázia Dr. J. Pekaře, kteří se rozhodli v rámci volitelných seminářů stylistiky zpracovat medailony zajímavých osobností z řad absolventů své školy. Následně se tedy budete setkávat s žijícími osobnostmi, jež jsou ve svém oboru úspěšní. Skladba osobností bude velmi pestrá, můžete se tedy těšit na politiky, lékaře, sportovce …

zavri.gif, 767B
Profil absolventa: Ing. arch. Veronika Pánková (Bubeníčková )
Ing. arch.  Veronika  Pánková (Bubeníčková )

Architektura je má profese, vášeň a především radost.“ Těmito slovy charakterizuje Veronika svůj vztah k architektuře, který je více než vřelý. Mimo realizací interiérů – bytů, domů i drobných veřejných prostor, je především autorkou revitalizace areálu českých radiokomunikací na Strahově (Projekt byl realizován mezi lety 2010/2013) a parku Štěpánka v Mladé Boleslavi. (Projekt byl zrealizován mezi lety 2013/2014)

Být architektkou Veronika toužila už od svého nejútlejšího věku. Proto při rozhodování, jakému oboru se chce po ukončení školní docházky na Gymnáziu Dr. J. Pekaře věnovat, nemusela dlouho přemýšlet. Studium architektury pro ni bylo jasnou volbou. Jediné co Veronice znepříjemňovalo rozhodnutí, byly obavy rodičů a jejich snaha jí studium v této oblasti vymluvit. Veronika se ale s přesvědčením, že se jinému oboru věnovat nemůže, rozhodla pro vystudování fakulty architektury ČVUT v Praze. Tu úspěšně dokončila s červeným diplomem, přičemž strávila ještě rok studia navíc ve Španělsku. Škola, jak sama říká, rozhodně nebyla jednoduchá a volného času nebylo nazbyt.

Po absolvování vysoké školy byla Veronice nabídnuta možnost zapojit se do výuky jakožto externista na FSv ČVUT - katedra architektury / ateliéry 1. a 2. ročníku. Tu přijala a působila na stavební fakultě od r. 2012 do r. 2016. Zároveň od r. 2014 do r. 2017 pracovala v menší společnosti oooox architects, která jí nabídla větší kompatibilitu ohledně jejích vlastních návrhů a umožnila jí získat zkušenosti, které Veronika od r. 2017 využívá v soukromé praxi.

Co ale může architekta potěšit víc, než když se může podílet na úpravách svého rodného města. Veronice přišla nabídka, zda by neprovedla návrh na revitalizaci parku Štěpánka v Mladé Boleslavi. Tu s nadšením přijala a tím jí započal úporný boj s časem, kdy na zpracování projektu ho měla opravdu nedostatek. Návrhu věnovala celé dny i spoustu probděných nocí. Všechna Veroničina tvrdá práce se zúročila a výsledkem je nynější podoba parku, u kterého je změna více než výrazná.

Závěrem se nedá určitě opomenout, že Veronika je svědomitý člověk s jasně stanovenými cíli, za kterými si jde, děj se co děj. Vezměme si z ní příklad a neztrácejme čas nad věcmi, které jsou nepodstatné a nic nám v životě nepřináší. Investujme ho raději do něčeho, co vynáší výsledky anebo nám jen dělají radost.

Marie Hojná, 3.B